Klassieke Mechanica 1
Uit Aanvullende Studiegids
Inhoud |
Algemeen
ECTS: 6
Uren: 2 hoorcollege, 2 werkcollege
Overig: Bij dit vak wordt het boek Analytical Mechanics, G.R. Fowles and G.L. Cassiday gebruikt. Je kunt tijdens dit vak een bonuspunt verdienen. Vaak is de eeste opgave van de werkcollege opgaven aangegeven als inleveropgave. Deze moet je dan een uur na het begin van het werkcollege inleveren. Als je voor het grootste deel van de opgaven en voldoende hebt gekregen verdien je een bonuspunt voor het tentamen. De opdracht hoeft niet helemaal perfect te zijn om het bonuspunt te krijgen.
Gewicht/moeilijkheidsgraad
KM1 is samen met EM1 wel een van de kernvakken van het eerste jaar. Je gaat veel dingen die je leert bij dit vak in de rest van je studie nog nodig hebben. Het is na Optica ook het eerste échte theoretische natuurkunde vak. Over het algemeen wordt het een redelijk zwaar vak gevonden.
Belangrijke stukken
De onderwerpen die tijdens het vak behandeld worden zijn: Analytische mechanica op basis van de wetten van Newton. krachten en beweging, behoud van energie en van impuls, conservatieve krachten, botsingsproblemen, behoud van impulsmoment, niet-inertiaalsystemen, zwaartekracht. Voorbeelden van behandelde problemen: harmonische oscillatoren, vrije val in lucht, banen van planeten en satellieten, biljarten, slinger van Foucault. Het probleem zit hem voor de meeste studenten niet in het begrip van het natuurkunde concept maar meer in de wiskundige uitwerking van dit concept.
Tips
Lever de inleveropdracht in!! En begin er ook op tijd aan. Vaak heb je niet genoeg tijd om hem helemaal af te krijgen tijdens het uur in het werkcollege, begin dus al wat van tevoren. Lever de opdracht ook altijd in, denk niet te snel dat de opdracht niet goed genoeg is. De opdracht hoef namelijk niet helemaal perfect te zijn om toch een voldoende te krijgen. Altijd proberen dus!
Oefententamens
http://www.deleidscheflesch.nl/nl/onderwijs/tentamens/Natuurkunde/KM1/