Externe Activiteiten - Archief

Donderdag 17 november 17.30: Meet & Eat bij Boerhaave

Museum Boerhaave organiseert, in samenwerking met Stichting Toekomst der Techniek, op donderdag 17 november Meet & Eat, een interactieve avond over de toekomst van de biotechnologie, voeding en geneeskunde, op dit moment dé speerpunten in wetenschappelijk onderzoek.

Pitch je idee en win!
Waar staan we over 30 jaar? Hoe ziet ons voedsel er dan uit? Gaan we naar de apotheek voor een anti-griep banaan, of printen we onze eigen nieuwe huid? Heb jij een briljant of origineel idee op het gebied van geneeskunde, gezondheid en voeding? Denk jij dat je een kritische jury kunt overtuigen? Het beste idee wordt beloond met een € 250,-.

BoerhaaveDebat
Aan het eind van de avond zal er in samenwerking met Hoe?Zo! Radio een debat worden georganiseerd in het Anatomisch Theater. Rondom de snijtafel discussiëren deskundigen uit de wetenschap en industrie over de toekomst van onze voeding en gezondheid. Dit debat wordt live uitgezonden op Radio 5.

Wil jij meedenken en -eten, mail dan spoedig naar quaestor [at] deleidscheflesch [dot] nl. Dan kan je gratis aanwezig zijn!



Zaterdag 19 november: Ars et Mathesis

De Ars et Mathesisdag 2011 wordt gehouden met een symposium op zaterdag 19 november in Delft (Julianalaan 134, 2628 BL Delft).

Vanaf dinsdag 1 november is er al een tentoonstelling over Kunst en Wiskunde in het faculteitsgebouw. De tentoonstelling is gratis te bezoeken voor iedereen.

Bij de ontvangst en tijdens de pauzes van het symposium tonen de exposanten hun kunst. Wil je ook exposant zijn? Dan kan door een mail te sturen naar het info [at] arsetmathesis [dot] nl (subject: Aanmelding%20Ars%20et%20Mathesisdag%20op%2019%20november%20als%20exposant) (secretariaat).

Op donderdagmiddag 17 november is er een workshop "Leonardo Koepels Bouwen" voor TU-studenten. Belangstellenden zijn welkom.

Het symposium is gratis toegankelijk voor studenten van de TU-Delft (en dus ook Wiskundigen uit Leiden) en voor donateurs van Ars et Mathesis. Anderen betalen €10.



Dinsdag 22 november: Cleveringadebat

‘Ja wat nou, vrijheid van meningsuiting?!’

Zoals elk jaar organiseert CASSA namens het Leids Universiteits Fonds het Cleveringadebat. Dit jaar staat het debat in het teken van de keerzijde van vrijheid van meningsuiting: zijn er journalistieke waarden, is iedere mening even waardevol, verstommen nieuwe media discussie? Onder andere Hans Laroes (oud-hoofdredacteur NOS), Bert Brussen (GeenStijl coryfee) en Jaap de Jong (hoogleraar Journalistiek en Nieuwe Media) gaan onder leiding van Kees Boonman (politiek commentator Één Vandaag) samen met studentdebaters van de MASCQ-verenigingen in debat. U bent allen uitgenodigd op dinsdag 22 november vanaf 20.00 uur in het Groot Auditorium in het Academiegebouw!

Kijk voor meer informatie op www.cleveringadebat.nl, Facebook en Twitter @cleveringadebat.



Traders Trophy
Meer informatie n.a.v. de weekmail

Het spel draait om een aandelenfonds waarvoor de deelnemers prijzen moeten afgeven en posities innemen. Tijdens het handelen komen er voortdurend nieuwsberichten en marktontwikkelingen binnen die de prijs van het aandeel kunnen beïnvloeden. Al snel ontstaat de hectiek van een echte handelsruimte: telefoons rinkelen, grafieken en koersen verschijnen op de schermen en de deelnemers moeten in een fractie van een seconde beslissingen nemen. Tijdens het spel zitten dertig deelnemers tegelijkertijd in dezelfde ruimte te handelen en hebben de mogelijkheid om onderling prijsafspraken te maken. Market maker Optiver en NYSE Euronext, sponsoren van het evenement, hopen dat de deelnemers aan den lijve meemaken hoe goed ze zijn in het beoordelen van situaties, het nemen van beslissingen in een hectische omgeving en er tegelijkertijd voor zorgen dat de klantvriendelijkheid daar niet onder lijdt.

Het spel wordt ingeleid met een presentatie van Optiver, waarin de studenten wegwijs gemaakt worden in het spel en waarin belangrijke tips gegeven worden om het spel zo goed mogelijk te volbrengen. De studenten handelen op laptops beschikbaar gesteld door Oxyor, een bedrijf dat trainingsproducten voor financiële instellingen maakt. Het beurshandelspel dat tijdens de Traders Trophy wordt gebruikt, is door Oxyor zelf ontwikkeld en wordt ook gebruikt om beurshandelaren te trainen!



Vrijdag 2 december: Nederlands Kampioenschap Integreren
Het 3de NK Integreren zal plaats vinden op 2 december 2011 in Utrecht in de bovenkantine van het Minnaertgebouw. Iedereen die goed is in integralen uitrekenen, of het gewoon erg leuk vindt om te doen, is welkom. De wedstrijd bestaat uit een dertigtal op te lossen integralen. Wie hier binnen de gegeven twee uur het verst mee komt, zal uitgeroepen worden tot Nederlands Kampioen Integreren. Dit wordt het dagprogramma van het NK Integreren:

14:30 Ontvangst
15:00 Wedstrijd
17:00 Borrel
17:30 Prijsuitreiking
18:00 Optioneel eten in Utrecht

Schrijf je hier in! Heb je nog vragen, mail dan even de Utrechtse commissie cieinfinity [at] a-eskwadraat [dot] nl. Wil je oefenen? Kijk dan naar de opgaven van een vorig NKI.

Donderdag 8 december: Serious Request Lezing: 'Elke dag doodgaan en toch leven'
 

In het kader van Serious Request organiseert de Universiteit Leiden onder meer een lezingenreeks. De lezing van donderdag 8 december aanstaande (20.30 - 21.30, Klein Auditorium, Academiegebouw, Leiden) is de laatste in deze reeks. In de lezing getiteld 'Elke dag doodgaan en toch leven, ervaringen van moeders geraakt door oorlogsgeweld in Rwanda en Kongo' zal prof.dr. Annemiek Richters (LUMC) ingaan op vragen als: Wat geeft al deze vrouwen ondanks hun verwoestende pijn de kracht toch door te gaan met leven? Waaruit putten zij hoop? Hoe herwinnen zij hun waardigheid als mens? Welke hulp en steun hebben zij nodig om hun alledaagse bestaan en dat van hun kinderen dragelijk te maken?

De toegang voor deze lezing is gratis, maar wilt u dit innemende verhaal ook niet missen en verzekerd zijn van een zitplek, dan verzoeken wij u zich aan te melden via gewolters [at] fsw [dot] leidenuniv [dot] nl.

Meer achtergrond- en praktische informatie vindt u op: http://www.fsw.leidenuniv.nl/nieuws-2011/8-december-2011-lezing-elke-dag-doodgaan-en-toch-leven-fsw.html

Woensdag 11 januari 2012 - Minisymposium KNAW Wat is het belang van het Higgs-Deeltje
 

WAT IS HET BELANG VAN HET HIGGS-DEELTJE
Minisymposium sectie Natuur- en Sterrenkunde

Datum en tijd

11 januari 2012, 18.00 uur - 20.00 uur

Plaats

Het Trippenhuis, Kloveniersburgwal 29, 1011 JV Amsterdam

Naar aanleiding van de recente bekendmaking van de 'waarschijnlijke'
ontdekking van het Higgs-deeltje organiseert de sectie Natuur- en Sterrenkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen een minisymposium over de achtergronden en de gevolgen van deze vondst.
Het minisymposium is vrij toegankelijk. Het is bedoeld voor iedereen met een brede belangstelling voor wetenschap en techniek. Een natuurkundige achtergrond is niet nodig.

Topwetenschappers gaan in op vragen als: Waarom zegt men dat het Higgs-deeltje verantwoordelijk is voor het bestaan van sterren en planeten? Hoe kan zo'n buitengewoon zeldzaam deeltje zo invloedrijk zijn? Hoe zeker is de ontdekking?

 

Programma

 

17.30 uur

Ontvangst

18.00 - 18.20 uur

Prof. dr. Robbert Dijkgraaf over het waarom van
nieuwsgierigheid-gedreven onderzoek.

18.20 - 18.30 uur

Discussie

18.30 - 18.50 uur

Prof. dr. Eric Laenen over het ontstaan van massa in het
Standaard Model van elementaire deeltjes.

18.50 - 19.00 uur

Discussie

19.00 - 19.20 uur

Prof. dr. Stan Bentvelsen over de grote deeltjesversneller in Genève

19.20 - 19.30 uur

Discussie

19.30 - 19.50 uur

Dr. Ivo van Vulpen over de recente resultaten van de zoektocht naar het Higgs-deeltje.

19.50 - 20.00 uur

Discussie

20.00 uur

Receptie

 

Meldt u aan via het aanmeldformulier.

 

Vrijdag 10 februari 2012 - MOAWOA

MOAWOA staat voor Mathematical Olympiad for All/Wiskunde Olympiade voor Allen en is een individuele wiskundewedstrijd geschikt voor alle wiskundestudenten. De MOAWOA zal dit jaar plaatsvinden aan de Universiteit Utrecht op vrijdag 10 februari 2012. De opgaven zullen worden geselecteerd uit de takken van de wiskunde (lineaire) algebra, combinatoriek, analyse en getaltheorie. In de wedstrijd zullen alleen opgaven langskomen die met voornamelijk inventiviteit en doorzettingsvermogen kunnen worden opgelost. Enige kennis van de eerder genoemde onderdelen van de wiskunde wordt wel verondersteld.

Meer informatie op deze pagina.
 

Maandag 20 februari - VvTP Symposium: Forensic Physics

Dit jaar sal het symposium van de VvTP het thema "Forensic Physics" dragen en plaatsvinden op 20 februari in de Aula van de Technische Universiteit Delft. 

Het symposium wordt georganiseerd door en voor bachelor & master technische natuurkundestudenten. Natuurlijk is het ook toegankelijk voor iedereen die geïnteresseerd is!

Voor de officiële website, het programma en aanmelding zie hier.

Woensdag 29 februari: Winter EL CID-feest: start inschrijving vrijwilligers

Het jaarlijkse Winter EL CID feest zit er al weer aan te komen! Op woensdag 29 februari barst het feest los in In Casa. De avond zal geheel in het thema “From Russia with Love” worden gehouden. Dus trek je James Bond pak uit de kast, zet je Bont muts op en kom je geluk ‘beproeven’ met Russisch roulette. Is jouw bontmuts met dit weer al versleten? Niet getreurd, de eerste gasten krijgen een warme gadget cadeau!

Het feest begint om 22.00 uur en de entree voor het feest is GRATIS op vertoon van je LUF-pas! Als je nog geen lid bent van het Leids Universitair Fonds (www.luf.nl) dan kun je voor € 5 ter plekke lid worden of een kaartje kopen voor € 5.  De deuren sluiten om 01.00 uur.

Het Winterfeest is bovendien het begin van de inschrijfperiode om mentor, crew of dagbladredactie te worden! Tussen 22.00 en 01.00 uur is de loungezaal van InCasa geopend en kun je je inschrijven. Kijk voor meer informatie over de mogelijkheden om actief te zijn tijdens de EL CID-week (van 13-17 augustus) op onze website www.elcidweek.nl. Of volg ons op facebook (Introductieweek Leiden) of twitter (@ELCIDweek).

Woensdag 7 maart: SNiC-symposium: Turing's Legacy

Het SNiC-congres is een jaarlijks terugkerend landelijk congres met een informaticagerelateerd onderwerp, georganiseerd door een commissie die onder de Stichting Nationaal Informatica Congres (SNiC) opereert. Deze commissie draagt zorg voor een dagvullend programma met lezingen over een bepaald onderwerp, verzorgd door topsprekers wiens werk hieraan gerelateerd is. De bedoeling van het SNiC-congres is om informatici uit heel Nederland een dag bij elkaar te brengen en een hoop nuttige informatie te verschaffen.

Het congres "Turing's Legacy" vindt plaats op woensdag 7 maart 2012, in de Jaarbeurs te Utrecht. De rode draad is de ideeën van Alan Turing en de toepassingen die deze nog steeds hebben.

Zaterdag 10 maart: Wereldwijzer Vrijwillegersdag 2012
 

NEDERLANDS GROOTSTE INFORMATIEDAG VOOR VRIJWILLIGERSWERK IN HET BUITENLAND

- Informatie over de keuze voor vrijwilligerswerk in het buitenland
- Ruim 20 vrijwilligersorganisaties met projecten wereldwijd voor jong en oud
- 2 Organisaties voor vrijwilligerswerk met christelijke achtergrond
- Presentaties over projecten waaraan je kunt deelnemen
- Interactieve workshops over vrijwilligerswerk in het buitenland
- Praten met oud-vrijwilligers in de Wereldwijzer Bar
- Informatie over jouw gezondheid in verre landen
- Doe de vrijwilligerswerk speurtocht en win een reispakket

Op zaterdag 10 maart kom je in 1 dag alles te weten over vrijwilligerswerk in het buitenland. Meer dan 25 organisaties met vrijwilligers projecten in het buitenland zijn op deze dag aanwezig. Een evenement waar verschillende vrijwilligersorganisaties de handen in één slaan om al jouw vragen over vrijwilligerswerk te beantwoorden. Je kunt spreken met oud-deelnemers, presentaties volgen en aan workshops deelnemen.

Deze dag krijg je antwoord op o.a.:

  • Wat houdt het in om als vrijwilliger naar een ontwikkelingsland te gaan en past dit echt bij mij?
  • Welke organisatie past het beste bij mij?
  • Wat moet ik allemaal regelen als ik als vrijwilliger wegga (verzekering, vaccinaties, weblog enz)?
  • Welke bestemming past het beste bij mij?
  • Hoe zit het met de veiligheid als ik naar een ontwikkelingsland ga?
  • Welke projecten zijn er voorhanden?

Samengevat:

Wat: Wereldwijzer Vrijwilligersdag Maart 2012
Waar: StayOkay Zeeburg in Amsterdam (website)
Wanneer: zaterdag 10 maart van 11:00 tot 17:00
Voor wie: iedereen die geïnteresseerd is in vrijwilligerswerk, ontwikkelingswerk en eerlijk reizen in het buitenland
Entree: inlopen gedurende de dag; gratis

Woensdag 14 maart: Hét Leidse bèta-carrière-evenement
 

Op woensdag 14 maart 2012 vindt alweer de 28e editie van de Bètabanenmarkt plaats, hét carrière-evenement voor alle bètastudenten (vooral derdejaars en hoger) van de Universiteit Leiden. Om je een indicatie te geven van het soort bedrijven dat o.a. op de markt komt staan: KPMG, Collis, Procam, Ortec Finance, NCIM Groep, TOPdesk, Talent & Pro en Sogyo zijn er allemaal, maar dit is zeker nog niet alles! Verscheidene bedrijven zullen ook pitches, workshops, sollicitatietrainingen, CV-checks en speeddating organiseren. Ook is er deze dag een gratis lunch en een afsluitende netwerkborrel, dus dat is ook nog mooi meegenomen.

Voor meer informatie over de deelnemende bedrijven, alle activiteiten en om je in te schrijven, kijk op www.betabanenmarkt.nl. Wacht niet langer met je oriënteren op de toekomst en surf direct naar onze site om je aan te melden!

Zaterdag 17 maart: Geuzenloop
  Zaterdag 17 maart organiseert LUHV Currimus opnieuw de Geuzenloop. Teams van 10 lopers leggen een totale afstand van 62 km af. De etappes varieren van 3 tot 10 km en starten en finishen op het Universitair Sportcentrum. Al je ploeggenoten kun je vanaf het terras aanmoedigen! Vanzelfsprekend zal er aansluitend aan de wedstrijd een diner en feest worden georganiseerd.

De Geuzenloop staat elk jaar weer garant voor een gezellige dag met een ongedwongen sfeer, leuk om aan mee te doen als vriendengroep of als geoefende loper. Daarnaast hoort de Geuzenloop bij een goede voorbereiding op de Batavierenrace. Goed voor de teambuilding en het bekend raken met het estafetteprincipe.

Alle praktische informatie over de Geuzenloop 2012 is te vinden op http://www.currimus.nl/geuzenloop/!

 

Donderdag 5 april: Pre-symposium VeerStichting Leiden
 

Het Veerstichting symposium is een platform waar studenten van gedachten kunnen wisselen met opinieleiders van de maatschappij. Dit wordt bewerkstelligd in de vorm van een tweedaags symposium waar gerenommeerde sprekers aan de hand van een maatschappelijk thema in debat gaan met studenten.

Ben jij iemand wiens interesse verder reikt dan zijn vakgebeid? Wil jij twee dagen lang met 250 topstudenten uit Nederland en België lezingen van (inter)nationaal vooraanstaande sprekers bijwonen? Wil jij in discussie gaan met de meest invloedrijke  denkers en beslissers uit onze samenleving? Kom dan op 5 april a.s. naar het Leidse presymposium van de VeerStichting van 20:00 tot 22.00 uur.

Professor Hanno Pijl zal deze avond spreken over Obesitas, en hoe evolutionair is te verklaren waarom dit een van de grootste gezondheidsproblemen van deze tijd is.

Na een inspirerend intermezzo is er een gratis borrel.

Dit pre-symposium gaat vooraf aan het 33ste Symposium van de VeerStichting, dat op 20 & 21 september 2012 in de Pieterskerk te Leiden zal plaatsvinden. Ook dit jaar zullen verschillende sprekers uit binnen- en buitenland onder het thema ‘Verdwaald in Overvloed’ hun visie geven op de (maatschappelijke) ontwikkelingen van deze tijd.

Wat: Leids presymposium als voorproef voor het VeerStichting Symposium
Waar: Academiegebouw
Wanneer: 5 april. Start: 20.00u.
Toegang: gratis

Vanaf 9 april: National Investment Competition 2012
 


The Financial Study-Association Netherlands in cooperation with IEX organizes the:

National Investment Competition 2012

Do you have the skills to become the best student investor?

Trade with a fictive amount of € 100,000 in stocks and options, realize the highest return, become the best student investor of the Netherlands and win many great prizes!

The competition starts from the 9th of April. From now the game is open for subscription and  you can practice different techniques with your portfolio. You will compete against  all the other students in the Netherlands. You can also compete with your friends in sub leagues.

Besides the title of being the best student investor, you can also win fantastic prizes such as a Nikon DSLR camera, a luxurious weekend in the Eden Hotel, Mio navigation system, Sennheiser Headphones.

For more information: www.investmentcompetition.nl

(no entry requirements)
An in-houseday will be provided by IMC financial markets

Vrijdag 13 april 2012: A.W.E.S.O.M.E. I.T.
 

Naar aanleiding van het succes van vorig jaar organiseert VIA dit jaar de tweede editie van haar congres. Het Amsterdams Wetenschappelijk-Educatief Symposium Over Mens En Informatietechnologie: The Future Edition (A.W.E.S.O.M.E. I.T.: The Future Edition) zal gaan over de wederzijdse interactie tussen de fysieke en digitale werelden in de toekomst. Tijdens dit congres zullen een aantal sprekers hun interpretatie geven over hoe de digitale en de fysieke wereld elkaar en onze toekomst beïnvloeden. 

Inmiddels is de website online, waar je onder meer je kaartjes kunt bestellen, en informatie kunt lezen over de diverse lezingen en sprekers: http://www.awesomeit.nl/.

Vrijdag 13 april 2012: Sigma lustrum symposium "Inside & Outside the Box"

Omdat Sigma in 2012 haar 35 jarig bestaan viert, zal het symposium op 13 april 2012 er één worden met een internationaal karakter. Een deel van onze sprekers zal zoals elk jaar weer uit Nederland komen, maar dit jaar hebben we ook sprekers uit het buitenland.

De commissie dit jaar heeft het thema “Inside and Outside the Box” gekozen om jullie kennis te laten maken met zowel innoverend onderzoek als onderzoek met ongebruikelijke methoden. Hierdoor hebben we interessante en een breed spectrum aan lezingen weten uit te zoeken “Inside”  en “Outside”  ons denkkader. Enkele onderwerpen zullen zijn: een spreker die zijn eigen leven heeft gered door een plastic hartklep te maken, innovatief stamcel onderzoek, astrochemie en hoe we onder andere medicijnen langs de bloed-hersen barrière kunnen krijgen. Al met al een uitdagende, gevarieerde lijst van onderwerpen met raakvlakken met alle facetten van de natuurwetenschappen. Aan het eind van het artikel staat de volledige lijst met sprekers. Om dit lustrum met zo veel mogelijk andere mensen te vieren zullen we speciaal ook zusjes van Sigma, leden van andere verenigingen aan het FNWI uitnodigen en daarbij ook andere chemici uit heel Nederland.

Op onze website (www.sigmasymposium.nl) staat meer informatie over onze sprekers en daarnaast kun je je daar inschrijven. Net als elk jaar zit een luxe lunch en een borrel weer inbegrepen. Hopelijk zien we jullie allemaal terug op het symposium en we hopen van dit symposium een groot succes te maken wat nog vele jaren herinnerd zal worden.